Białystok
Jelenia Góra
Ruda Śląska
Bielsko-Biała
Kalisz
Rybnik
Bydgoszcz
Katowice
Rzeszów
Bytom
Kielce
Słupsk
Chorzów
Koszalin13°
Sosnowiec
Częstochowa
Kraków
Szczecin
Dąbrowa Górnicza
Legnica
Tarnów
Elbląg12°
Łódź
Toruń
Gdańsk
Lublin
Tychy
Gdynia
Nowy Sącz
Wałbrzych
Gliwice
Olsztyn
Warszawa
Gorzów Wielkopolski
Opole
Włocławek
Grudziądz
Płock
Wrocław
Jastrzębie-Zdrój
Poznań
Zabrze
Jaworzno
Radom
Zielona Góra
USD3,89043,9690
EUR4,29224,3790
HUF0,01290,0131
GBP4,83964,9374
CZK0,16570,1691
SEK0,40140,4096

Dwaj Polacy bohaterami w USA. Przejechali tysiące kilometrów, by pomóc ofiarom pożaru

Dwaj imigranci z Polski – Danny i Arek Zachara – nie zważając na trudności przejechali łącznie ponad 3 tys. kilometrów, by wesprzeć ofiary pożarów i ich zwierzęta w Kalifornii. Bracia przywieźli m.in. siano, paszę dla bydła, a także karmę dla psów i kotów.

O braciach z Polski od kilku dni z entuzjazmem piszą amerykańskie media. Arek i Danny Zachara od ok. 20 lat mieszkają w Chicago w Stanach Zjednoczonych, gdzie prowadzą firmę budowlaną.

Obu mężczyzn bardzo poruszył Camp Fire – największy pożar w historii Kalifornii. Zginęło co najmniej 85 osób, a ponad 200 jest zaginionych. Camp Fire wybuchł u podnóża gór Sierra Nevada. Podczas pożaru spłonęło prawie 14 tysięcy domów. Kilka dni temu został ugaszony.

Arek i Danny Zachara postanowili wesprzeć ludzi dotkniętych tragedią. Mężczyźni przejechali łącznie ponad 3 tys. kilometrów (w jedną stronę), zawożąc do organizacji zajmującej się pomocą zwierzętom w miejscowości Biggs m.in. zebrane wcześniej siano, paszę i karmę dla psów i kotów. Samo rozładowywanie trwało przez kilka godzin.

A whopper of a story ! I have been in contact with these two brothers for over a week. Danny and Arek Zachara wanted to…

Опубликовано Wheeler Ranch and Feed Пятница, 23 ноября 2018 г.

Poświęcili podróży wiele dni, na swojej drodze napotkali deszcz, deszcz ze śniegiem, śnieg i wiatr. To ich nie powstrzymało. Kilka razy zostali zasypani i spędzili noc w ciężarówce

– napisali na Facebooku wzruszeni działacze obdarowanej organizacji.

– Wszystko co mogę powiedzieć, to to, że dziś ty potrzebujesz pomocy, a jutro będę jej potrzebować ja. (…) Nie robimy tego dla sławy

– skomentował krótko Danny Zachara w rozmowie z telewizją KTVU. Zapowiada, że wraz z kuzynem zamierza przyjechać do Kalifornii z kolejną dostawą.

Jak donoszą amerykańskie media, to nie pierwsza akcja, w której bracia biorą udział. Wcześniej wspierali m.in. ofiary ubiegłorocznego huraganu Harvey w Teksasie.

Nowiny-24.pl to nie tylko polityka i gospodarka, ale też tematy lokalne, poruszające problemy mniejszych społeczności, bliższe ludziom. Poświęć trzy minuty i pomóż nam lepiej zrozumieć, o czym chcesz czytać. Kliknij tutaj, żeby rozwiązać krótką ankietę.