Białystok
Jelenia Góra
Ruda Śląska
Bielsko-Biała
Kalisz
Rybnik
Bydgoszcz
Katowice
Rzeszów
Bytom
Kielce
Słupsk
Chorzów
Koszalin13°
Sosnowiec
Częstochowa
Kraków
Szczecin
Dąbrowa Górnicza
Legnica
Tarnów
Elbląg12°
Łódź
Toruń
Gdańsk
Lublin
Tychy
Gdynia
Nowy Sącz
Wałbrzych
Gliwice
Olsztyn
Warszawa
Gorzów Wielkopolski
Opole
Włocławek
Grudziądz
Płock
Wrocław
Jastrzębie-Zdrój
Poznań
Zabrze
Jaworzno
Radom
Zielona Góra
USD3,89043,9690
EUR4,29224,3790
HUF0,01290,0131
GBP4,83964,9374
CZK0,16570,1691
SEK0,40140,4096

Odnalazł się 12-letni Daniel. Szukało go 1000 osób, odnalazł się dzięki mieszkańcowi Izdebek

Dwunastoletni chłopiec, który zaginął w miejscowości Izdebki, został dziś odnaleziony dzięki jednemu z mieszkańców, który był zaangażowany w akcję poszukiwawczą. Chłopiec trafił na obserwację do szpitala.

Zaginiony Daniel został odnaleziony po godzinie 15:00 w lesie, około 5 km od swojego domu. – Na jego ślad natrafił mieszkaniec Izebek, który zaangażowany był w poszukiwanie chłopca. Mężczyzna zauważył psa, który towarzyszył 12-latkowi. Dotarł do ratowników GOPR i wspólnie udali się quadem w miejsce, gdzie mężczyzna zauważył zwierzę. Następnie przy wykorzystaniu psa poszukiwawczego z grupy podhalańskiej ratownicy dotarli do miejsca, gdzie znajdował się chłopczyk – powiedziała podkom. Ewelina Wrona z podkarpackiej policji.

W akcję poszukiwawczą zaangażowanych było około 1000 osób

Chłopiec zaginął we wtorek. Około godziny 14.30 wyszedł z domu do babci. Około godziny 16.00 zorientowano się, że Daniela nie ma w pobliżu jej domu, gdzie przez jakiś czas się bawił. Ustalono, że chłopiec jest leczony neurologicznie i może mieć problemy z komunikowaniem się. Podejrzewano, że towarzyszy mu pies.

W akcję poszukiwawczą zaangażowanych było około 1000 osób, w tym – oprócz rodziny i lokalnych mieszkańców – strażacy z PSP i OSP, ratownicy GOPR, członkowie Stowarzyszenia Cywilnych Zespołów Ratowniczych z Psami STORAT, funkcjonariusze z bieszczadzkiego oddziału Straży Granicznej w Przemyślu, funkcjonariusze z Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych z KGP, policjanci z wydziału kryminalnego z Komendy Wojewódzkiej, a także członkowie grupy Quad Team Pogórze z Izdebek. Dziś w poszukiwaniach pomagali również funkcjonariusze z Wojsk Obrony Terytorialnej. – Od momentu przyjęcia zawiadomienia o zaginięciu robiono wszystko, aby chłopca odnaleźć – zapewniła podkom. Ewelina Wrona.

Dwunastolatek był wyziębiony, trafił do szpitala na badania.