Białystok
Jelenia Góra
Ruda Śląska
Bielsko-Biała
Kalisz
Rybnik
Bydgoszcz
Katowice
Rzeszów
Bytom
Kielce
Słupsk
Chorzów
Koszalin13°
Sosnowiec
Częstochowa
Kraków
Szczecin
Dąbrowa Górnicza
Legnica
Tarnów
Elbląg12°
Łódź
Toruń
Gdańsk
Lublin
Tychy
Gdynia
Nowy Sącz
Wałbrzych
Gliwice
Olsztyn
Warszawa
Gorzów Wielkopolski
Opole
Włocławek
Grudziądz
Płock
Wrocław
Jastrzębie-Zdrój
Poznań
Zabrze
Jaworzno
Radom
Zielona Góra
USD3,89043,9690
EUR4,29224,3790
HUF0,01290,0131
GBP4,83964,9374
CZK0,16570,1691
SEK0,40140,4096

Policja z Rybnika ostrzega przed mężczyzną, który zaczepia dzieci i prosi rodziców o czujność

W ostatnim czasie przyjęliśmy dwa zgłoszenia, które dotyczyły zaczepiania dzieci przez dorosłego mężczyznę. Zdarzenia miały miejsce w dzielnicy Boguszowice Osiedle. Mieszkańców prosimy o wzmożoną czujność, a ewentualnych świadków o zgłaszanie się do jednostki policji.

Obie sytuacje wydarzyły się w ciągu kilku ostatnich dni. Mężczyzna miał zaczepiać dzieci, które samotnie spacerowały po boguszowickim osiedlu. Jak dotąd nie doszło do groźnej sytuacji i żadnemu dziecku nic się nie stało, ale apelujemy do mieszkańców o wzmożenie czujności i pilnowanie swoich pociech.

Rybniccy policjanci informują, że objęli rejon osiedla szczególnym nadzorem i prowadzą czynności w sprawie otrzymanych zgłoszeń. Osoby, które były świadkami takiego zajścia, proszone są o zgłaszanie się do Komisariatu Policji w Rybniku-Boguszowicach lub innej jednostki policji.

Policja przypomina: Uwaga na kontakty z obcymi ludźmi

Przy okazji funkcjonariusze proszą rodziców, aby ci przypomnieli dzieciom, że należy bardzo ostrożnie podchodzić do kontaktów z obcymi osobami. Z nieznajomymi nie powinno się rozmawiać, a tym bardziej się z nimi oddalać, o każdej sytuacji zaczepek ze strony obcego należy powiedzieć rodzicom, nauczycielowi lub policjantowi.

Nie wolno nieznajomym podawać swojego adresu zamieszkania. Nie wolno brać niczego od nieznajomych, jak, np. słodyczy, soczków, owoców, zabawek. Tym bardziej nie wolno wsiadać, a nawet podchodzić za blisko do samochodu obcej osoby.

Z nieznajomymi najlepiej nie wchodzić do windy. Należy unikać odludnych miejsc zabawy, a bawić się z innymi dziećmi, w grupie.

Policjanci ostrzegają też, by nie bawić się na placach budowy, w pobliżu ulicy, rzeki, jeziora, urwiska czy innych niebezpiecznych miejsc.

Jeśli dziecko poczuje się zagrożenie ze strony obcego powinno uciekać w stronę ludzi i wołać o pomoc.