Białystok
Jelenia Góra
Ruda Śląska
Bielsko-Biała
Kalisz
Rybnik
Bydgoszcz
Katowice
Rzeszów
Bytom
Kielce
Słupsk
Chorzów
Koszalin13°
Sosnowiec
Częstochowa
Kraków
Szczecin
Dąbrowa Górnicza
Legnica
Tarnów
Elbląg12°
Łódź
Toruń
Gdańsk
Lublin
Tychy
Gdynia
Nowy Sącz
Wałbrzych
Gliwice
Olsztyn
Warszawa
Gorzów Wielkopolski
Opole
Włocławek
Grudziądz
Płock
Wrocław
Jastrzębie-Zdrój
Poznań
Zabrze
Jaworzno
Radom
Zielona Góra
USD3,89043,9690
EUR4,29224,3790
HUF0,01290,0131
GBP4,83964,9374
CZK0,16570,1691
SEK0,40140,4096

Pomalował jadący 130 km/h pociąg Kolei Dolnośląskich. Są nowe zdjęcia zniszczeń

Koleje Dolnośląskie pokazały zdjęcia pomalowanego czerwoną farbą pociągu. Tak wygląda dzieło wandala, który opryskał jadący pociąg czerwoną farbą. Wszystko się nagrało.

W ubiegły piątek około godziny 14:24 na torowisku niedaleko stacji Wrocław Leśnica doszło do nietypowego zdarzenia. Ktoś opryskał czerwoną farbą pociąg Kolei Dolnośląskich.

Wandal pomalował pociąg Kolei Dolnośląskich. Wyznaczono nagrodę

Całe zdarzenie zarejestrowała kamera pokładowa. Na nagraniu widać, jak osoba ubrana w biały, malarski kombinezon ochronny, stojąca w rowie nieopodal torowiska, kieruje w stronę pociągu dyszę i rozpyla farbę prosto na bok jadącego pojazdu. Skład Kolei Dolnośląskich poruszał się wtedy z prędkością ok. 130 km/h.

Jak wyglądało całe zdarzenie możecie zobaczyć na filmiku powyżej, a zniszczenia pociągu widać na umieszczonych powyżej nowych zdjęciach od Kolei Dolnośląskich.

Nietypowy akt wandalizmu. Koleje Dolnośląskie: To zorganizowana akcja

Koleje Dolnośląskie poinformowały o zdarzeniu policję. Oprócz tego, zarząd spółki wyznaczył nagrodę w wysokości 5000 zł dla osoby, która pomoże w namierzeniu wandala. Jak podkreślają Koleje Dolnośląskie, cała sytuacja była niebezpieczna.

– Piątkowy incydent to zorganizowany akt wandalizmu, który nie tylko spowodował szkodę w pojeździe, opóźnienie pociągu i konieczność wyłączenia z ruchu, ale przede wszystkim mógł zagrozić bezpieczeństwu ruchu kolejowego. Pociąg jechał z prędkością 130 km/h i zbliżał się do stacji Wrocław Leśnica – podkreślił Piotr Malepszak, wiceprezes Kolei Dolnośląskich.