Białystok
Jelenia Góra
Ruda Śląska
Bielsko-Biała
Kalisz
Rybnik
Bydgoszcz
Katowice
Rzeszów
Bytom
Kielce
Słupsk
Chorzów
Koszalin13°
Sosnowiec
Częstochowa
Kraków
Szczecin
Dąbrowa Górnicza
Legnica
Tarnów
Elbląg12°
Łódź
Toruń
Gdańsk
Lublin
Tychy
Gdynia
Nowy Sącz
Wałbrzych
Gliwice
Olsztyn
Warszawa
Gorzów Wielkopolski
Opole
Włocławek
Grudziądz
Płock
Wrocław
Jastrzębie-Zdrój
Poznań
Zabrze
Jaworzno
Radom
Zielona Góra
USD3,89043,9690
EUR4,29224,3790
HUF0,01290,0131
GBP4,83964,9374
CZK0,16570,1691
SEK0,40140,4096

Sanok: mężczyzna próbował się podpalić na stacji benzynowej. Obezwładnili go świadkowie

W sobotę wieczorem na stacji paliw w Sanoku mężczyzna wjechał samochodem w dystrybutor paliwa. Groził, że się podpali. Został obezwładniony przez świadków zdarzenia. Policja bada jego krew na obecność środków psychoaktywnych.

Jak informuje portal korsosanockie.pl, do zdarzenia doszło około godziny 22.45 w sobotę na stacji benzynowej Orlen przy ul. Krakowskiej w Sanoku. Mężczyzna kierujący samochodem Mercedes Vito wjechał w dystrybutor, a następnie wszedł do budynku stacji, wykrzykując bliżej nieokreślone słowa do obecnych tam pracowników i klientów. Potem wyszedł na zewnątrz i używając węża z innego dystrybutora, oblał swój samochód paliwem. W końcu wyciągnął kartkę papieru, podpalił ją i zaczął zbliżać się do pojazdu.

W tym czasie z budynku stacji wybiegł jej pracownik i ugasił ogień, który zdążył się pojawić. Jednocześnie świadkowie zdarzenia obezwładnili mężczyznę. Gdy pojawiła się policja, przekazali go funkcjonariuszom.

– Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Policjanci w tym momencie ustalają dokładne okoliczności i przyczyny, dla których mężczyzna w taki sposób się zachował. Ewelina Wrona z Zespołu Prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Wstępne ustalenia wskazują na to, że zatrzymany był trzeźwy. – Została mu pobrana krew do badań, które ustalą, czy był pod wpływem substancji psychoaktywnych – dodała podkom. Ewelina Wrona.