Białystok
Jelenia Góra
Ruda Śląska
Bielsko-Biała
Kalisz
Rybnik
Bydgoszcz
Katowice
Rzeszów
Bytom
Kielce
Słupsk
Chorzów
Koszalin13°
Sosnowiec
Częstochowa
Kraków
Szczecin
Dąbrowa Górnicza
Legnica
Tarnów
Elbląg12°
Łódź
Toruń
Gdańsk
Lublin
Tychy
Gdynia
Nowy Sącz
Wałbrzych
Gliwice
Olsztyn
Warszawa
Gorzów Wielkopolski
Opole
Włocławek
Grudziądz
Płock
Wrocław
Jastrzębie-Zdrój
Poznań
Zabrze
Jaworzno
Radom
Zielona Góra
USD3,89043,9690
EUR4,29224,3790
HUF0,01290,0131
GBP4,83964,9374
CZK0,16570,1691
SEK0,40140,4096

Seryjny morderca zabija podejrzanych o gwałty. Zostawia kartkę z podpisem “Hercules”

Policja w Bangladeszu szuka osoby, która morduje mężczyzn podejrzewanych o gwałty. Sprawca na szyjach swoich ofiar zostawia ostrzeżenie dla gwałcicieli i podpisuje się pseudonimem “Hercules”.

Jak podaje DailyStar, w ciągu ostatnich tygodni w Bangladeszu odnaleziono ciała trzech mężczyzn podejrzewanych o gwałt. Według policji prawdopodobnie zostali zabici przez tę samą osobę.

W piątek 1 lutego 2019 roku odnaleziono zwłoki Rakiba H. z raną postrzałową głowy. Mężczyzna na szyi miał zawieszoną wiadomość. “Jestem Rakib. Zgwałciłem dziewczynę z Bhandarii. Gwałciciele, miejcie się na baczności” – napisano na kartce. Pod wiadomością widniał podpis “Hercules”. Zamordowany 20-letni Rakib H., student prawa na prywatnym uniwersytecie w stolicy kraju, był oskarżony o gwałt na studentce.

14 stycznia 2019 studentka została zaatakowana przez dwóch mężczyzn, gdy była w drodze do domu swoich dziadków. Ojciec ofiary wniósł sprawę i oskarżył o dokonanie tego przestępstwa Rakiba H. i Sajala J. W czwartek 24 stycznia policja odnalazła ciało drugiego podejrzewanego w omawianej sprawie. Sajal J. również miał ranę postrzałową głowy i zawieszoną na szyi wiadomość. Śledczy za głównego podejrzanego w sprawie uznają ojca ofiary wykorzystania seksualnego.

Z kolei 17 stycznia 2019 roku policja znalazła ciało 39-letniego mężczyzny imieniem Ripon, głównego podejrzanego w sprawie innego gwałtu zbiorowego, a także zabójstwa 18-latki. Na jego szyi również zawieszona była wiadomość od mordercy. Zgwałcona 18-latka złożyła zeznania na policji, w których oskarżyła Ripona i czterech innych mężczyzn. Kilka godzin później została znaleziona martwa w swoim domu.

Przedstawiciele organizacji walczących o prawa człowieka twierdzą, że należy zachować “ostrożność” oraz dodają, że “nie wolno wymierzać kary na własną rękę”.