Białystok
Jelenia Góra
Ruda Śląska
Bielsko-Biała
Kalisz
Rybnik
Bydgoszcz
Katowice
Rzeszów
Bytom
Kielce
Słupsk
Chorzów
Koszalin13°
Sosnowiec
Częstochowa
Kraków
Szczecin
Dąbrowa Górnicza
Legnica
Tarnów
Elbląg12°
Łódź
Toruń
Gdańsk
Lublin
Tychy
Gdynia
Nowy Sącz
Wałbrzych
Gliwice
Olsztyn
Warszawa
Gorzów Wielkopolski
Opole
Włocławek
Grudziądz
Płock
Wrocław
Jastrzębie-Zdrój
Poznań
Zabrze
Jaworzno
Radom
Zielona Góra
USD3,89043,9690
EUR4,29224,3790
HUF0,01290,0131
GBP4,83964,9374
CZK0,16570,1691
SEK0,40140,4096

To ich szuka policja. Za odpalenie rac, podpalenie flagi i groźby na Marszu Niepodległości

Stołeczna policja opublikowała zdjęcia kolejnych osób poszukiwanych po Marszu Niepodległości. Kilkanaście z nich odpaliło race, a trzy podpaliły flagę Unii Europejskiej. Jeden z mężczyzn jest też poszukiwany za groźby karalne.

Policjanci ze Śródmieścia wciąż szuka osób, które zakłócały porządek na Marszu Niepodległości, który 11 listopada przeszedł ulicami Warszawy.

Marsz Niepodległości. Odpalili race, teraz szuka ich policja

Stołeczna policja informuje, że zdjęcia kilkunastu osób, które 11 listopada odpaliły race, opublikowano “z uwagi na uzasadniony interes społeczny ” a także w związku z ustawowym obowiązkiem ścigania przez policję sprawców przestępstw tego typu.

Za odpalenie rac na marszu poszukiwanym grozi grzywna do 500 złotych. Jeśli odmówią przyjęcia mandatu, wniosek o ich ukaranie może zostać skierowany do sądu.

Jeden z mężczyzn (zdjęcie w masce) poszukiwany jest za kierowanie gróźb karalnych do innej uczestniczki marszu. Policjanci opublikowali też zdjęcia trzech osób podejrzanych o podpalenie flagi Unii Europejskiej. Za ich wskazanie wyznaczono 5 tysięcy nagrody.

Wszelkie informacje na temat tożsamości poszukiwanych osób można przekazywać do Wydziału Prewencji Komendy Rejowej Policji Warszawa I pod numer telefonu 22 603-65-91 lub e-mail: komendant.krp1@ksp.policja.gov.pl, albo do dowolnej jednostki Policji.

Poszukiwani po marszu 11 listopada

Przypomnijmy, że w poniedziałek stołeczna policja opublikowała pierwsze wizerunki osób z prośbą o ich identyfikację. Poszukiwano 13 mężczyzn, w tym strażaka i ratowników medycznych. Do odpalenia rac sam przyznał się w mediach społecznościowych także dziennikarz TVP Cezary Gmyz.

We wtorek 13 listopada ukarano pierwszą osobę, która odpaliła race. Mężczyzna sam zgłosił się na policję po tym, jak jego wizerunek został opublikowany na stronie policji. Za posiadanie materiałów pirotechnicznych został ukarany mandatem.