Białystok
Jelenia Góra
Ruda Śląska
Bielsko-Biała
Kalisz
Rybnik
Bydgoszcz
Katowice
Rzeszów
Bytom
Kielce
Słupsk
Chorzów
Koszalin13°
Sosnowiec
Częstochowa
Kraków
Szczecin
Dąbrowa Górnicza
Legnica
Tarnów
Elbląg12°
Łódź
Toruń
Gdańsk
Lublin
Tychy
Gdynia
Nowy Sącz
Wałbrzych
Gliwice
Olsztyn
Warszawa
Gorzów Wielkopolski
Opole
Włocławek
Grudziądz
Płock
Wrocław
Jastrzębie-Zdrój
Poznań
Zabrze
Jaworzno
Radom
Zielona Góra
USD3,89043,9690
EUR4,29224,3790
HUF0,01290,0131
GBP4,83964,9374
CZK0,16570,1691
SEK0,40140,4096

W szkołach broszurki z informacją, ile z pensji stracą nauczyciele za protest. “To zastraszanie”

Sekcja Krajowa Oświaty i Wychowania NSZZ “Solidarność” alarmuje, że w szkołach w Gdyni można znaleźć broszury informacyjne o tym, o ile obcięta będzie pensja tych nauczycieli, którzy wezmą udział w ogólnopolskim strajku.

Coraz bliżej do zakończenia referendum, w którym nauczyciele zrzeszeni w Związku Nauczycielstwa Polskiego zdecydują ws. ogólnopolskiego protestu. Potrwa ono do 25 marca i będzie wiążące, jeżeli weźmie w nim udział połowa uprawnionych do głosowania nauczycieli. ZNP domaga się zwiększenia kwoty bazowej dla każdego nauczyciela o 1000 złotych.

Im bliżej do ewentualnego startu protestu, tym częściej pojawiają się informacje np. o tym, że kurie apelują do katechetów, by nie brali w nim udziału.

“Informacje zastraszające nauczycieli”. Szkoła podlicza, ile stracą

Z kolei dzisiaj Sekcja Krajowa Oświaty i Wychowania NSZZ “Solidarność” (małopolski oddział od kilku dni okupuje kuratorium w Krakowie) opublikowała zdjęcie kartki, jaka miała być wywieszona w szkołach w Gdyni. Organizacja dopytuje na Facebooku, czy w innych szkołach też można zobaczyć takie “informacje zastraszające nauczycieli”.

Takie informacje, zastraszające nauczycieli chcących podjąć działania strajkowe, zostały zamieszczone na tablicach informacyjnych w szkołach w Gdyni. Czy w innych miastach również?

Опубликовано Sekcja Krajowa Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność" Понедельник, 18 марта 2019 г.

W piśmie opublikowanym przez “Solidarność” wprost wskazano, ile mniej zarobią nauczyciele, jeżeli wezmą udział w strajku przez co najmniej tydzień. Nauczyciel dyplomowany – 780 zł netto, mianowany – 675 zł, a kontraktowy – 604 zł.