Białystok
Jelenia Góra
Ruda Śląska
Bielsko-Biała
Kalisz
Rybnik
Bydgoszcz
Katowice
Rzeszów
Bytom
Kielce
Słupsk
Chorzów
Koszalin13°
Sosnowiec
Częstochowa
Kraków
Szczecin
Dąbrowa Górnicza
Legnica
Tarnów
Elbląg12°
Łódź
Toruń
Gdańsk
Lublin
Tychy
Gdynia
Nowy Sącz
Wałbrzych
Gliwice
Olsztyn
Warszawa
Gorzów Wielkopolski
Opole
Włocławek
Grudziądz
Płock
Wrocław
Jastrzębie-Zdrój
Poznań
Zabrze
Jaworzno
Radom
Zielona Góra
USD3,89043,9690
EUR4,29224,3790
HUF0,01290,0131
GBP4,83964,9374
CZK0,16570,1691
SEK0,40140,4096

Wiceminister zdrowia o śmierci 39-latka w szpitalu w Sosnowcu: Wiele doniesień jest nieprawdziwych

Wiceminister zdrowia Zbigniew Król przyjechał do Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego, by dokładnie poznać okoliczności śmierci 39-letniego pacjenta. Mężczyzna zmarł, oczekując na izbie przyjęć w kolejce do lekarza.

Trwa wyjaśnianie okoliczności śmierci 39-letniego pana Krzysztofa, który w poniedziałek trafił na izbę przyjęć Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego. Mężczyzna zmarł po dziewięciu godzinach pobytu na izbie. Kontrolę w placówce przeprowadza teraz NFZ, sprawą zajęła się również prokuratura.

Zbigniew Król, wiceminister zdrowia, odwiedził dziś sosnowiecki szpital, gdzie 18 marca pacjent zmarł po 9 godzinach na…

Опубликовано Radio Katowice Пятница, 22 марта 2019 г.

Do sosnowieckiego szpitala w piątek po południu przyjechał wiceminister zdrowia Zbigniew Król, który zapoznał się z dostępnymi dokumentami i rozmawiał z dyrekcją.

– Wiele z emocjonalnych doniesień jest nieprawdziwych. Zdarzenia medyczne rzeczywiście zdarzają się w szpitalach stosunkowo rzadko, muszą być analizowane. Mam poczucie, że szpital to zdarzenie dokładnie przeanalizuje

– mówił w rozmowie z Radiem Katowice.

Prezes szpitala Dariusz Skłodowski zapowiedział, że w poniedziałek na stronie internetowej placówki znajdzie się dokładna informacja na temat tego, jakim badaniom i konsultacjom był poddawany 39-latek. – Nieprawdą jest, że przez 9 godzin nie działo się nic – przekonywał w Radiu Katowice.

Sosnowiec. Śmierć 39-letniego mężczyzny na izbie przyjęć

O tragicznej śmierci 39-letniego pana Krzysztofa poinformowała jego rodzina za pośrednictwem mediów społecznościowych. Mężczyzna trafił w poniedziałek na izbę przyjęć w Sosnowieckim Szpitalu Miejskim po wizycie u lekarza rodzinnego, który podejrzewał, że w nodze mężczyzny wystąpił zator.

Pan Krzysztof spędził na izbie 9 godzin, podczas których jego stan się pogarszał. Noga z godziny na godzinę puchła i sączył się z niej płyn wymieszany z krwią.

W tym czasie Krzysiu zwymiotował i stracił przytomność. Był kilkakrotnie reanimowany. Po 21 została wezwana karetka, by przewieźć go do Chorzowa. Nie zdążył tam pojechać. Zmarł na izbie przyjęć około 22.00

– relacjonowała pani Anna, bliska zmarłego. Rodzina o śmierć pana Krzysztofa oskarża personel szpitala. Według pani Anny, 39-latek zmarł przez “niechlujstwo i straszne zaniedbania personelu szpitala”.

Oprócz NFZ, sprawą zajęła się już też Prokuratura Rejonowa Sosnowiec-Południe, którą o zdarzeniu poinformował szpital. Zawiadomienie dotyczyło “przewiezienia pacjenta na izbę przyjęć w stanie poważnego zaniedbania”. Prokuratura zbada, kto ponosi odpowiedzialność za śmierć 39-latka. Do śledczych trafił już m.in. zapis monitoringu z placówki.